Odbiornik GNSS Art-Geo NetBox 2

NETBOX2

NetBOX2 to nowa seria sprawdzonego wielofunkcyjnego kompaktowego odbiornika GNSS z nową generacją algorytmów wyznaczania pozycji, systemem Linux, kompensacją wychylenia tyczki (IMU), wbudowanym modułem 4G/LTE i UHF oraz Bluetooth/Wi-Fi.

Nowa płyta główna wyposażona jest teraz w aż 1408 kanałów, na których odbierane są wszystkie dostępne obecnie sygnały satelitarne z konstelacji GPS, GLONASS, BEIDOU, GALILEO, QZSS, SBAS oraz IRNSS.

Jest to doskonała propozycja dla geodetów, archeologów, budowlańców, leśników i wszystkich tych, którym zależy na precyzyjnym pozycjonowaniu z wykorzystywaniem profesjonalnego sprzętu ale przy zachowaniu małych gabarytów sprzętu, niskiej wagi i co ważne, stosunkowo niewielkim budżecie.

Odbiornik chroniony jest przez pancerną, alumniowo-magnezową obudowę.

Dzięki wbudowanemu modułowi IMU sprzęt umożliwia pracę z wychyloną tyczką, co znacznie ułatwia oraz przyspiesza wszelkiego rodzaju pomiary i tyczenie.

Odbiornik NetBox2, to idealny instrument do pracy z siecią stacji referencyjnych. Korekty przekazywane są do odbiornika przez Internet, za pośrednictwem sieci komórkowej albo połączenia Wi-Fi.

Dzięki niezwykle małym wymiarom i niskiej wadze, praca z tym sprzętem jest wygodniejsza i bardziej ergonomiczna.

Dodatkowo, NetBox2, może wyznaczać pozycję z częstotliwością 5Hz, co oznacza, że 5 epok pomiarowych można zarejestrować w ciągu jednej sekundy. Znacznie przyspiesza to Twoją pracę.

Wbudowany modem oraz radio

Dla sprawnego odbioru korekt, NetBox2 posiada wbudowany modem GSM/LTE oraz wewnętrzny radiomodem UHF, który pozwala na pracę z własną, niezależną stacją bazową, w trybie Baza-Rover. Jest to doskonałe rozwiązanie do pracy w miejscach, gdzie występują problemy z zasięgiem sieci komórkowej.

WiFi Hotspot X WebServer