Skaner Feima Slam100

Slam 100

SLAM100 to pierwszy ręczny mobilny skaner lidar wprowadzony na rynek przez Feima Robotics. System posiada obracającą się o 360° głowicę, która może tworzyć chmurę punktów o zasięgu 270°×360°. W połączeniu z branżowym algorytmem SLAM może uzyskiwać bardzo precyzyjne dane chmury punktów 3D otaczającego świata, nawet bez światła i GPS.

Zakres skanowania
270°×360°

Częstotliwość odświeżania impulsów laserowych
320 kHz

Rozdzielczość kamery
5 Mpx

Dokładność absolutna
5 cm

Maksymalny zasięg
120 m

Wysoka precyzja i wysoka rozdzielczość

Dzięki wysokiej jakości algorytmom przetwarzania danych w post-processingu SLAM 100 pozwala na uzyskanie wyników o wysokiej precyzji i dokładnej chmury punktów 3D.

Między innymi tak może wyglądać gotowy produkt – na poniższym video kościół w Toruniu.

Wyniki pomiaru w układzie współrzędnych – czyli chmura z georeferencją

Aby chmura punktów była odpowiednio zorientowana w dowolnym układzie współrzędnych, istnieje możliwość zastosowania punktów kontrolnych GCP (Ground Control Points), które następnie posłużą do automatycznej kalibracji i wpasowania chmury w wybrany układ współrzędnych.

Nasza aplikacja na smartfona (zawarta w pakiecie razem ze SLAM) umożliwia dodanie punktów GCP w trakcie trwania skanu, a następnie po przegraniu danych ze SLAM do PC, dedykowane oprogramowanie “SLAM GO POST Pro” (również zawarte w pakiecie ze SLAM) przeliczy chmurę punktów do wybranego układu współrzędnych, np. do polskiego układu 2000 (możliwość wyboru dowolnej strefy).

Wyniki pomiaru w układzie współrzędnych – czyli chmura z georeferencją

Drugim i nieco szybszym sposobem na uzyskanie chmury punktów z georeferencją jest zastosowanie dedykowanego modułu RTK. Nasza aplikacja SLAM GO na smartfona, pozwala na połączenie się z serwerem poprawek, np. z RtkNet, ASG-Eupos etc. aby bezpośrednio w terenie w trakcie pracy pobierać korekty z sieci stacji referencyjnych i następnie uzyskać wynik bezpośrednio w układzie współrzędnych, np. w polskim układzie 2000. Dzięki temu rozwiązaniu oszczędzamy czas, który normalnie potrzebny jest na wpasowanie chmury punktów. Pracujesz szybciej i wygodniej.

Uwaga!. Wszyscy użytkownicy sprzętu zakupionego w naszej firmie mogą korzystać z sieci stacji referencyjnych RtkNet całkowicie bezpłatnie. Jeśli w Twoim obszarze działania nie ma w pobliżu stacji referencyjnej RtkNet skontaktuj się z nami. Założymy ją całkowicie bezpłatnie.

Wiele platform - wiele możliwości

Aby zwiększyć wydajność i wygodę pracy SLAM100 może być montowany na wielu różnego rodzaju platformach.

Wykorzystując dedykowany uchwyt skaner może być zamontowany np. na dronie aby zbierać dane z powietrza.

Dzięki wykorzystaniu plecaka i zewnętrznej anteny, zwiększamy wygodę pracy, czas działania (w plecaku zastosowano system do podłączenia powerbanku) oraz jakość odbieranych sygnałów satelitarnych po zastosowaniu większej płaskiej anteny.

Specjalna platforma umożliwia również bezpieczne zamontowanie SLAM na masce auta, dzięki czemu dane mogą być zbierane szybciej i wygodniej.

SLAM100 może być również zamontowany na dedykowanej tyczce, która ułatwia zbieranie chmury punktów wewnątrz pomieszczeń.

SLAM GO APP
SLAM GO to nasza aplikacja mobilna stworzona do współpracy ze SLAM100. Aplikację można podłączyć do SLAM100 za pośrednictwem telefonu komórkowego/smartfona, po czym umożliwia ona zarządzanie projektami, wyświetlanie chmur punktów w czasie rzeczywistym w trakcie pracy, podgląd obrazu, aktualizację oprogramowania wewnętrznego skanera (firmware) i inne operacje. Aplikacja jest dostosowana do systemów operacyjnych Android oraz iOS i jest dostarczana w zestawie ze skanerem.
SLAM GO POST
SLAM GO POST to oprogramowanie komputerowe na PC kompatybilne ze SALM100. Oprogramowanie pomaga przeprowadzić post-processing zebranych danych, generować kolorowe chmury punktów o wysokiej precyzji i rozdzielczości, generować częściowe obrazy panoramiczne, wyświetlać chmury punktów i przeprowadzić optymalizację zebranych danych. Program jest dostarczany w zestawie razem ze skanerem.