Skaner Feima Slam2000

Innowacyjny, ręczny skaner laserowy na poziomie przemysłowym.

Slam2000

SLAM200 łączy najnowocześniejszą technologię skanowania laserowego i rozsądną cenę, otwierając nowe możliwości dla profesjonalistów z różnych branż.

Precyzja i Szczegółowość

SLAM 2000, wyposażony w obrotową głowicę i laser zapewniający panoramiczne pole widzenia, umożliwia kompleksowe skanowanie przestrzeni w 360 stopniach, nie pozostawiając żadnych martwych punktów nawet podczas ruchu.

Kamera wizyjna, współpracująca z najnowocześniejszymi algorytmami, zapewnia wyjątkową identyfikację punktów charakterystycznych nawet w trudno dostępnych i słabo zdefiniowanych obszarach.

Kamera tekstur, dzięki wysokiej rozdzielczości, dodaje bogatą warstwę informacji o teksturach obiektów, co znacząco poprawia jakość i szczegółowość tworzonych chmur punktów.

Dokładne mapowanie w czasie rzeczywistym

Wbudowana jednostka nawigacji inercyjnej o wysokiej precyzji skutecznie redukuje błędy nagromadzone, a algorytm kalibracji dodatkowo poprawia dokładność sensora laserowego. Profesjonalny algorytm SLAM zapewnia wyniki mapowania o wysokiej precyzji.

Urządzenie umożliwia mapowanie w czasie rzeczywistym. Oznacza to, że konstrukcja mapy odbywa się podczas zbierania danych, a wyniki są natychmiast dostępne po zakończeniu tego procesu. Jest to przydatne w sytuacjach awaryjnych oraz innych scenariuszach wymagających szybkiego dostępu do wyników, takich jak pomiary terenowe w czasie rzeczywistym.

Oprogramowaniem SLAM GO i SLAM GO POST

SLAM2000 w połączeniu z dedykowanym oprogramowaniem znacznie ułatwia i usprawnia pracę. Dzięki intuicyjnym aplikacjom na komputery PC i smartfony, użytkownicy mogą w pełni wykorzystać potencjał skanera, ciesząc się funkcjonalnościami, które przekształcają skomplikowane zadania w proste, jednoklikowe operacje. 

SLAM GO to aplikacja mobilna dostępna na systemy iOS i Android. Umożliwia ustawienie parametrów urządzenia, oglądanie danych mapowania w czasie rzeczywistym, aktualizację oprogramowania oraz szereg innych funkcji.

SLAM GO POST, to oprogramowanie na PC, które pozwala na post-precessing zebranych danych. Wykonanie mapowania SLAM jednym kliknięciem, konwersji współrzędnych, kolorowania chmury punktów itp. Aplikacja oferuje także wsparcie dla przeglądania chmur punktów, edycji i przemieszczania się po danych.

Aplikacje SLAM GO i SLAM GO POST dostarczane są razem ze skanerem.

Wyniki pomiaru w układzie współrzędnych, czyli pomiar z georeferencją

Aplikacja SLAM GO na smartfona umożliwia dodanie punktów GCP (Ground Control Points) w trakcie trwania skanu, a następnie po przegraniu danych ze SLAM do PC, dedykowane oprogramowanie SLAM GO POST przeliczy chmurę punktów do wybranego układu współrzędnych, np. do polskiego układu 2000 (możliwość wyboru dowolnej strefy).

Drugim i nieco szybszym sposobem na uzyskanie chmury punktów z georeferencją jest zastosowanie dedykowanego modułu RTK. Aplikacja SLAM GO na smartfona, pozwala także na połączenie się z serwerem poprawek, np. z RtkNet, ASG-Eupos etc. aby bezpośrednio w terenie, w trakcie pracy pobierać korekty z sieci stacji referencyjnych i następnie uzyskać wynik bezpośrednio w układzie współrzędnych, np. w polskim układzie 2000. Dzięki temu rozwiązaniu oszczędzamy czas, który normalnie potrzebny jest na wpasowanie chmury punktów. Pracujesz szybciej i wygodniej.

Wszyscy użytkownicy sprzętu zakupionego w naszej firmie mogą korzystać z sieci stacji referencyjnych RtkNet całkowicie bezpłatnie.