Odbiornik GNSS Art-Geo Siruis

Odbiornik GNSS Art-Geo wyposażony w jednostkę IMU

SIRUIS to nowoczesny, kompaktowy odbiornik GNSS od Art-Geo, który obsługuje wszystkie z dostępne konstelacje i sygnały satelitów GPS, GLONASS, BEIDOU i GALILEO.

SIRIUS | SIRIUS Pro

Odbiornik jest wyposażony w jednostkę IMU.

IMU czyli inercyjna jednostka pomiarowa, to rozwiązanie, które kompensuje pochylenie tyczki, jest odporne na zakłócenia magnetyczne i nie wymaga kalibracji.

Użytkownik nie musi obserwować fizycznej libelli na tyczce i może całkowicie skupić się na zadaniu do wykonania. Precyzyjne pozycjonowanie z pochyloną tyczką jest również możliwe w otoczeniu lub w pobliżu obiektów metalowych.

Użytkownik może korzystać z dwóch wymiennych baterii z Hot-Swap, Wi-Fi wraz z WebServerem oraz nowoczesnego modemu 4G/LTE i UHF, do sprawnej i szybkiej komunikacji.

Surowe obserwacje w trakcie pomiarów statycznych mogą być rejestrowane w wewnętrznej pamięci o pojemności 8GB.

Główne cechy

 • Nowoczesna płyta główna (do wyboru)

 • Hemisphere Phanotm 800 kanałów

 • lub Trimble BD990 336 kanałów (wersja Pro)

 • Możliwość pracy ze wszystkimi dostępnymi konstelacjami GNSS: 

 • GPS

 • GLONASS

 • BEIDOU

 • Galileo

 • QZSS 

 • SBAS

 • Atlas; RTX (wersaja Pro) – korekty z globalnej sieci

 • Obsługa trybu pracy aRTK/xFill – podtrzymanie trybu Fixed nawet bez poprawek z sieci

 • Wyposażony w jednostkę IMU umożliwiającą pomiary w wychyleniu, odporny na zakłócenia

 • Już dzisiaj odbiera i nadaje korekty dla wszystkich czterech systemów (GPS+GLONASS+GALILEO+BEIDOU) i używa tych satelitów do rozwiązania. Więcej wykorzystywanych satelitów, to pomiar w większej ilości dotychczas niedostępnych miejsc.

 • Wewnętrzne oprogramowanie odbiornika oparte na systemie operacyjnym Linux

 • Wyposażony w dwie wymienne baterie Hot-Swap (wymiana baterii bez przerw w pracy)

 • Wbudowany wewnętrzny modem z LTE.

 • Wbudowana komunikacja Bluetooth, WiFi, NFC.

 • Wbudowany WebServer, do łatwego zarządzania ustawieniami odbiornikiem, z dowolnego urządzenia wyposażonego w WiFi.

To co najważniejsze w każdym odbiorniku GNSS...

Nowoczesna płyta główna PHANTOM

Phantom to nowoczesna płyta główna od Hemisphere, oferująca niezrównaną wydajność pozycjonowania. Wyposażona jest ona aż w 800 kanałów. Umozliwia jednoczesne śledzenie wszystkich sygnałów satelitarnych, w tym GPS, GLONASS, BeiDou, Galileo, QZSS, IRNSS i pasma L, dzięki czemu jest najbardziej solidnym i niezawodnym rozwiązaniem do pomiarów terenowych. System zarządzania energią efektywnie zarządza procesorem, pamięcią i układem ASIC, dzięki czemu idealnie nadaje się do precyzyjnego odbiornika GNSS. Doświadcz niezrównanej dokładności i niezawodności dzięki zaawansowanym funkcjom technologicznym. Phantom to dokładny i niezawodny moduł, z dwoma zaawansowanymi funkcjami technologicznymi; aRTK ™ i Tracer ™. Technologia aRTK firmy Hemisphere, zasilana przez Atlas, pozwala Phantom działać z dokładnością RTK, gdy tradycyjne korekty RTK zawodzą. Tracer wykorzystuje wyspecjalizowane algorytmy do podtrzymywania pozycjonowania w przypadku braku danych korekcyjnych.

Najważniejsze cechy Phantom:

​Wielo-częstotliwościowa obsługa GPS, GLONASS, BeiDou, Galileo i QZSS

Praca na bardzo długich wektorach bazowych, z zachowaniem wysokiej dokładności i szybkiej inicjalizacji

Technologia Atlas® – dostarcza przez pasmo “L” satelitarne korekty i osiąga dokładność nawet 4cm, bez korekt z naziemnej stacji bazowej

Athena™ GNSS – najlepszy w klasie silnik RTK

Płyta główna BD990 (grupa Trimble) z technologią Mexwell 7 Dotyczy odbiornika w wersji Pro

SIRIUS w wersji Pro jest wyposażony w najlepszą na rynku płytę główną BD990 (grupa Trimble), która zapewnia obsługę wszystkich aktualnie dostępnych sygnałów satelitarnych oraz najwyższą precyzję, stabilność pomiaru i powtarzalność wyników. Dodatkowo odbiornik umożliwia korzystanie z technologii “xFill”, co oznacza, że wyznaczanie pozycji z wysoką precyzją jest również możliwe po utracie sygnału z naziemnej sieci stacji referencyjnych.

Płyta wdraża szereg innowacji technologicznych. Obejmują one opatentowaną technologię „Advanced RF Spectrum Monitoring”, która umożliwia wykrywanie sygnałów satelitarnych nawet słabej jakości, a dzięki zastosowaniu odpowiednich filtrów, zwiększanie ich stabilności. Dostępność tej technologii umożliwia uzyskanie stabilnego rozwiązania „Fixed” w najbardziej niedostępnych miejscach o niskiej jakości zasięgu sygnału satelitarnego.

 
 

BD990.jpg

Trimble BD990 to niekwestionowany lider wśród płyt głównych GNSS. Ponadto najnowsza technologia Trimble Maxwell 7, zapewnia najszybszą i najbardziej niezawodną inicjalizację RTK. Inicjalizacja jest dostępna już kilka sekund po podłączeniu do stacji referencyjnej.

Po uruchomieniu systemu IMU, odbiornik Sirius na bieżąco koryguje współrzędne do grotu tyczki. Przy wysokości tyczki ustawionej na 2m, dokładność kompensacji zazwyczaj mieści się w granicach 2-3cm dla odchylenia nie przekraczającego 30 stopni oraz 5cm dla odchylenia do 60 stopni. Pomiar lub tyczenie w odchyleniu nie wymaga od użytkownika wchodzenia w menu odpowiedzialne za pomiary offsetowe. Współrzędne są przeliczane w czasie rzeczywistym w głównym oknie mapy.
Brak konieczności śledzenia Libelli
Nie jest ważne, czy jesteś przyzwyczajony do używania libelli fizycznej czy elektronicznej. Od tej pory jest to już przeszłość. System koryguje współrzędne do grotu tyczki w sposób dynamiczny. Użytkownik nie musi pilnować pionowania tyczki.
Dzięki wbudowanej jednostce inercyjnej łatwiejsze jest nie tylko mierzenie punktów ale również tyczenie punktów oraz linii. Oprogramowanie kontrolera wskazuje miejsce, w którym należy umieścić grot tyczki.

Technologie aRTK / xFill (wersja Pro)

Wyobraź sobie, że w terenie nagle urywa się zasięg sieci komórkowej. Tradycyjny odbiornik traci wtedy rozwiązanie fixed i instrument przechodzi w tryb autonomiczny. W odbiorniku Sirius z technologią „aRTK” następuje automatyczne przełączenie na korekty satelitarne i przez około 20 minut za darmo podtrzymywane jest rozwiązanie precyzyjne “FIXED”. Gdy do odbiornika znowu zaczynają docierać korekty ze stacji naziemnej, wraca on automatycznie do trybu RTK/RTN.

Twardy jak skała

Obudowa odbiornika wykonana jest ze stopu magnezu i aluminium, dzięki czemu jest odporna na wszelkiego rodzaju uszkodzenia mechaniczne. Spełnia wysoką normę wodo i pyło-szczelności.

SIRIUS to sprzęt stworzony do pracy w najtrudniejszych warunkach.

Specyfikacja, parametry techniczne

Specyfikacja, parametry techniczne - wersja Pro