Odbiornik GNSS Art-Geo SONIC

Nowoczesny odbiornik GNSS od Art-Geo

SONIC to szybki i skuteczny odbiornik GNSS nowej generacji, wyposażony w płytę główną Trimble. Jego trwała konstrukcja spełniająca normę IP67 umożliwia pracę w ekstremalnych warunkach. Śledzenie wielu konstelacji i częstotliwości zawsze zapewnia najlepsze rozwiązanie dla Twojej pracy, a kolorowy dotykowy ekran umożliwia wygodną i szybką konfigurację. Całości dopełnia najnowszej generacji sensor IMU umożliwiający pracę z wychyloną tyczką.

Główne cechy

  • Technologia Trimble na pokładzie

  • Jednostka IMU nowej generacji

  • Praca z wychyloną tyczką

  • Bez kalibracji, bez zakłóceń

  • Obsługa RTX oraz xFill

  • Super mocne radio dalekiego zasięgu

  • Praca bez zasięgu GSM

  • Potężna bateria 13600 mAh!

Multi-konstelacyjny i Multi-częstotliwościowy

Odbiornik GNSS E800T SONIC wyposażony jest w najnowocześniejszą i najbardziej zaawansowaną technologicznie, trzyczęstotliwościową,

336-kanałową płytę główną Trimble BD990 obsługującą wszystkie istniejące systemy satelitarne:

GPS, GLONASS, Beidou, Galileo, QZSS, IRNSS, SBAS oraz pełen zakres dostępnych częstotliwości.

Płyta wdraża szereg innowacji technologicznych. Obejmują one opatentowaną technologię „Advanced RF Spectrum Monitoring”, która umożliwia wykrywanie sygnałów satelitarnych nawet słabej jakości, a dzięki zastosowaniu odpowiednich filtrów, zwiększanie ich stabilności. Dostępność tej technologii umożliwia uzyskanie stabilnego rozwiązania „Fixed” w najbardziej niedostępnych miejscach o niskiej jakości zasięgu sygnału satelitarnego.

BD990.jpg
Trimble BD990 to niekwestionowany lider wśród płyt głównych GNSS. Ponadto najnowsza technologia Trimble Maxwell 7, zapewnia najszybszą i najbardziej niezawodną inicjalizację RTK. Inicjalizacja jest dostępna już kilka sekund po podłączeniu do stacji referencyjnej.

Bateria o dużej pojemności.
SONIC E800T jest wyposażony w akumulator litowo-jonowy 7.2V, o pojemności aż 13600 mAh!

Nie ma już obaw o długi czas pracy w terenie. SONIC po pełnym naładowaniu pracuje do 15 godzin. A jeżeli to za mało odbiornik można wesprzeć Power Bankiem.
Pełne naładowanie baterii jest możliwe już w ciągu około 5 godzin.

MEMS Dynamic Tilt Survey

Odbiornik wyposażony jest w najnowszej generacji moduł umożliwiający pracę z wychyloną tyczką. Sensor IMU (jednostka inercyjna) jest gotowy do pracy już w przeciągu 10 sekund i pracuje w zakresie do 60 stopni. System jest odporny na zakłócenia i nie wymaga kalibracji. Mierzenie i tyczenie z wychyloną tyczką, bez konieczności śledzenia libelli, to całkowicie nowa jakość pracy.

Brak konieczności śledzenia libelli !!!

Nie jest ważne, czy jesteś przyzwyczajony do używania libelli fizycznej czy elektronicznej. Od tej pory jest to już przeszłość. System koryguje współrzędne do grotu tyczki w sposób dynamiczny. Użytkownik nie musi pilnować pionowania tyczki.

Praca bez poprawek z sieci stacji referencyjnych?? TAK!

Technologia xFill powered by RTX umożliwia wykorzystanie funkcji xFill, nowej techniki pomiarów RTK i VRS, która umożliwia geodetom kontynuację prac nawet, jeżeli podstawowy strumień korekty RTK lub VRS jest niedostępny. Wykorzystująca technologię RTX funkcja xFill zintegrowana z odbiornikiem z innowacyjnymi algorytmami pozycjonowania umożliwia użycie nowej i innowacyjnej techniki w pomiarach RTK. „Wypełnia” ona w sposób ciągły korekty RTK lub VRS w czasie do pięciu minut w przypadku chwilowego zerwania połączenia z podstawowym źródłem korekty, np.. spowodowanego brakiem dostępu do sieci komórkowej. Minimalizując czas przestojów, funkcja xFill umożliwia osiąganie wyższej wydajności zespołów pomiarowych, umożliwiając im pracę w oczekiwaniu na przywrócenie połączenia radiowego lub komórkowego.

Zasada działania i test technologii aRtK oraz xFill na naszym kanale Youtube