Odbiornik GNSS Smart mini RTK

Smart mini RTK v2-

ultra mały i lekki odbiornik GNSS z IMU

Smart mini RTK drugiej generacji to ultra mały i super lekki odbiornik GNSS z IMU. Jego waga to zaledwie 170 g, przy zachowaniu niewielkich wymiarów: 4x5x12cm. Pomimo niewielkich gabarytów, odbiornik pozwala na pracę w trybie RTK/RTN z centymetrowymi dokładnościami. Wyposażony jest w płytę główną Unicore, która na 1408 kanałach pozwala na odbiór wszystkich dostępnych obecnie sygnałów satelitarnych, m.in. z konstelacji: GPS, GLONASS, GALILEO, BEIDOU.

Dzięki wbudowanej jednostce inercyjnej (IMU) odbiornik pozwala na pomiar i tyczenie z odchyloną od pionu tyczką. Współrzędne mierzonych punktów na życzenie użytkownika mogą być automatycznie korygowane do grotu tyczki z wysoką precyzją. Dodatkowo praca z wychyloną tyczką nie wymaga każdorazowej kalibracji.

Brak limitu kąta wychylenia tyczki od pionu oznacza większą swobodę w trakcie pracy. Niezależnie od tego jak trzymasz tyczkę, możesz wykonywać pomiary i tyczenia punktów.

Główne zmiany wprowadzone w drugiej generacji w porównaniu do pierwszej serii:

Nowa mocniejsza obudowa zapewniająca lepszą ochronę wewnętrznych komponentów odbiornika

Udoskonalony system zasilania

Brak kolizji gniazda USB-C z tyczką

Możliwość podłączenia ładowania nawet wtedy, gdy odbiornik zamontowany jest na standardowej tyczce geodezyjnej, bez konieczności stosowania specjalnych łamanych przejściówek USB

Nowe algorytmy umożliwiają zarejestrowanie surowych danych / obserwacji statycznych, bezpośrednio do programu Art-Geo Master

Dla kogo?

Smart mini RTK to doskonała propozycja dla we wszelkiego rodzaju pracach GIS. Idealnie sprawdzi się w archeologii, geofizyce, leśnictwie, drogownictwie, budownictwie, branży projektowej oraz w podstawowych pracach geodezyjnych, przy których zbędny jest bardziej zaawansowany i drogi sprzęt.