Odbiornik GNSS Art-Geo Matrix II

sprzęt geodezyjny

MATRIX II to  nowa generacja kompaktowego inteligentnego odbiornika RTK wyposażonego w laser, technologię dwóch kamer,  rozszerzonej rzeczywistości AR, przeznaczony do wszelkich projektów geodezyjnych wykorzystujących najnowszą technologię GNSS. Odbiornik ten jest wyposażony we wszystkie nowoczesne wymagane moduły łączności: Bluetooth, radio wewnętrzne UHF nadawczo/odbiorcze, WIFI i modem 4G. Wbudowana bateria 7000 mAh, kompensacja wychylenia dzięki nowoczesnemu IMU i WebUl to kolejne najnowsze technologie zastosowane w odbiorniku MATRIX II.

Wbudowany laser – nowy sposób na szybki pomiar niedostępnych punków.  Szczegóły terenowe, do których nie ma dostępu za pomocą tyczki lub miejsca niedostępne czy niebezpieczne, można zmierzyć z wykorzystaniem wbudowanego w odbiornik lasera. Wystarczy jedne dotknięcie przycisku pomiarowego w programie polowym Master i gotowe współrzędne lądują  w tabeli punktów.  W trakcie pomiaru laserem nie jest wymagane pionowanie tyczki, gdyż system odbiornika w połączeniu z IMU odpowiednio koryguje wyniki.

Wbudowana kamera boczna ułatwia celowanie. W trakcie pomiaru laserem, w programie Master na ekranie kontrolera można włączyć dodatkowe okno, gdzie w czasie rzeczywistym wyświetlany jest obraz z kamery.

 

Tyczenie w rozszerzonej rzeczywistości. Odbiornik Matrix II wyposażony jest również w dolną kamerę, dzięki której na ekranie kontrolera użytkownik widzi  rzeczywisty obraz terenu, na którym nałożone są wirtualne wskazówki i strzałki nawigacyjne. Aby wytyczyć punkt w terenie, wystarczy podążać za strzałkami na miejsca zaznaczonego na rzeczywistym obrazie. Kiedy grot tyczki umieszczony jest już we właściwym miejscu, punkt na ekranie zmienia kolor na zielony. Taki sposób tyczenia jest dużo łatwiejszy od tradycyjnych metod i sprawia, że nawet osoby bez doświadczenia geodezyjnego są w stanie szybko i łatwo zrealizować zadanie.

screen1
sprzęt geodezyjny

SUPER IMU BEZ LIMITU

Odbiornik GNSS Matrix II jest wyposażony w owoczesny moduł IMU, który zapewnia bardzo szybką inicjalizację pracy z wychyloną tyczą oraz jest wolny od zakłóceń magnetycznych. W trakcie mierzenia i tyczenia, system automatycznie skoryguje wychylenie tyczki, nawet gdy jest ona odchylona od pionu aż o 120 stopni. To oznacza, że jedynym ograniczeniem w trakcie pracy z IMU jest wyłącznie rozwiązanie typu FIXED.

Również w przypadku gdy współrzędne punktów są pozyskiwane z wykorzystaniem wewnętrznego lasera, nie jest wymagane pionowanie tyczki, gdyż wyniki zostaną odpowiednio skorygowane.

sprzęt geodezyjny

Multikonstelacyjny – FULL GNSS

Matrix II korzysta z płyty głównej nowej generacji, która odbiera sygnały satelitarne na 1408 kanałach.

GPS, GLONASS, BEIDOU, GALILEO, OZSS, SBAS oraz IRNSS – sygnały ze wszystkich tych konstelacji mogą być odbierane i przetwarzane.

Odbiornik ma wbudowaną również pamięć wewnętrzną o pojemności 64GB do zapisu surowych obserwacji, niezbędnych przy pomiarach statycznych.

sprzęt geodezyjny

Parametry techniczne odbiornika

sprzęt geodezyjny