Tachimetr RUIDE RCS Plus

Seria RSC Plus

Poznaj tachimetry RUIDE Seria RCS Plus

UltraPlumb
Tachimetr RCS Plus, wyposażony jest w urządzenie zintegrowane z pionem laserowym, automatycznie rejestrujące wysokość instrumentu podczas ustawiania stacji. Zasadniczo eliminuje to błędy ludzkie, które mogą powstać przy tradycyjnym sposobie pomiaru wysokości instrumentu, za pomocą taśmy mierniczej.

Zmiany techniczne w porównaniu do poprzednich serii tachimetrów RUIDE

RDM DIS.TECH

RDM od Dis.Tech to system do pomiaru odległości, pozwalający na szybszy i dokładniejszy pomiar. 1000 metrów w trybie bezlustrowym, nawet w 0.3 sekundy i 5 km z użyciem pryzmatu, z dokładnością 2mm+2ppm.

Wielo-osiowy System Kompensacji

W celu kompensacji fizycznej, dwu-osiowy kompensator wykrywa wszelkie drobne ruchy pęcherzyka elektronicznej libelli i dokonuje stosownej kompensacji w osi poziomej i pionowej.
W przypadku kompensacji cyfrowej przyjęto unikalny algorytm eliminujący poziomy błąd kolimacji i błąd indeksu pionowego.

„Szybki Czerwony Przycisk”

Szybki czerwony przycisk, umieszczony jest na bocznej ścianie, w pobliżu śruby ruchu leniwego od koła poziomego. Bez patrzenia na ekran i znajdowania odpowiedniego klawisza na klawiaturze, „Czerwony Przycisk” umożliwia wyzwolenie szybkiego pomiaru odległości, w następnej sekundzie po wycelowaniu na mierzony obiekt. Dzięki niemu unikasz możliwego drgania w kierunku poziomym, które może się zdarzyć po naciśnięciu przycisku z klawiatury.

Wbudowane Diody Tyczenia

Seria RCS w standardzie zawiera wbudowane diody tyczenia znajdujące się na lunecie. Dzięki migającym zmieniającym się kolorom diod, pomiarowy dużo szybciej „wchodzi” w oś instrumentu, co znacznie przyspiesza tyczenie.
Dodatkowo w tachimetrze RCS, możliwe jest włączenie na stałe plamki lasera, co ułatwia tyczenie np. budynków. Dzięki temu nie musisz pomiarowemu komunikować przez radio lub prze komórkę, gdzie ma wbić gwóźdź na ławie. Miejsce to wskaże precyzyjnie plamka lasera.

ATMOSense

Jedna z najbardziej unikalnych cech tachimetrów RUIDE. Mały czujnik ukryty pod klawiaturą może wykryć temperaturę otoczenia i ciśnienie powietrza, a następnie automatycznie obliczyć wartość PPM i skorygować wynik odległości w czasie rzeczywistym.

 

Przenoszenie danych bez kabli

RUIDE RCS to niezwykle wygodna wymiana danych. Aby przenieść dane z lub do komputera czy kontrolera nie potrzebujesz żadnych kabli i sterowników. W trakcie importu tachimetrii do popularnych programów takich jak Winkalk czy C-Geo, możesz zapomnieć o ustawianiu skomplikowanych parametrów transmisji. Wystarczy kilka kliknięć aby po paru sekundach, dnae tachimetryczne znalazły się w twoim programie.

Jeden Port

Tylko jeden port w standardzie USB 2.0 całkowicie rozwiązuje wszystkie sprawy, związane z wymianą danych.

Umożliwia on między innymi wgrywanie współrzędnych do tachimetru, export współrzędnych oraz surowych obserwacji z wykonanych już robót czy aktualizację oprogramowania (firmware) instrumentu. 

Dane można wczytać do popularnych polskich programów, m.in. Winkalk czy C-Geo.

Wymiana danych z RCS Plus może odbywać się również za pomocą połączenia Bluetooth. Dzięki temu szybko i wygodnie można przenieść dane do komputera PC czy choćby swojego telefonu.

Dodatkowo tachimetr można bezprzewodowo połączyć z zewnętrznym kontrolerem i zarządzać nim za pomocą zewnętrznej aplikacji pomiarowej.

 

Wytycz cały budynek z jednego stanowiska bez konieczności przestawiania instrumentu

Pracując z tachimetrem RUIDE RCS, możesz wytyczyć wszystkie niezbędne elementy budynku oraz przenieść wszystkie osie na ławice, z jednego stanowiska, bez konieczności wielokrotnego przestawiania instrumentu. Dzięki odpowiednim i jednocześnie prostym w użyciu programom, szybko i precyzyjnie odnajdziesz miejsce przecięcia osi ściany z ławicą, nawet gdy nie jest ona równoległa do ściany budynku. Zwiększasz ten sposób efektywność i dokładność swojej pracy i oszczędzasz czas, potrzebny na zrealizowanie całej pracy.